מיסוי עירוני

מיסוי עירוני ורישוי עסקים

שירותי עו"ד בתחום המיסוי העירוני

במסגרת תחום המיסוי המוניציפלי, הרשויות המקומיות מטילות תשלומי חובה שונים על חברות, בתי עסק ואנשים פרטיים. תשלומים אלה כוללים בין השאר חיובי ארנונה, היטלי השבחה, היטלי פיתוח ואגרות שונות.

תשלומי המיסוי העירוני מהווים חלק משמעותי בהוצאות שוטפות וקבועות (ארנונה, מים וכו') כמו גם באגרות והיטלים לצרכי פיתוח, בנייה וכיו"ב. ישנם מצבים שונים, פשוטים ומורכבים, בהם גופים או אנשים פרטיים עלולים להפוך ל"נפגעי מיסוי". במקרים כאלה, נדרש סיוע של עורך דין המנוסה בתחום המינוי המוניציפלי, שמעורה בפסיקה ובדין הקיים, ושביכולתו לפעול לבדיקה קפדנית של חיובי המיסים העירוניים, ולסייע ללקוחותיו בהפחתת חובותיהם באופן חוקי.  

משרד עו"ד אטוס בעל ידע וניסיון עשיר בייעוץ וייצוג  משפטי של חברות ופרטיים בסוגיות בתחום המיסוי המוניציפלי.  

שירותי המשרד כוללים ייעוץ, ייצוג וטיפול בתחומים הבאים :

  • חיובי ארנונה (סיווג, דיני ההקפאה, הנחות ופטורים).
  • היטלי השבחה
  • היטלי פיתוח כגון תיעול וסלילה, בנייה וכו')
  • תשלומי אגרות שונות: ביוב, מים, כיבוי אש, פינוי אשפה שילוט ועוד.

ייעוץ וייצוג בסוגיות רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים התשכ"ח – 1968 מחייב הוצאתו של רישיון לניהול עסק לעסקים שונים. החוק נועד להגן על מטרות חברתיות וסביבתיות באמצעות פיקוח על עסקים. עבירה על חוק זה נושאת בחובה סנקציות רבות ומגוונות. 

צו רישוי עסקים תשנ"ח 1995 מהווה אף הוא בסיס חוקי להתנהלות בתחום רישוי עסקים. בנוסף, רשויות מקומיות מחוקקות לעיתים חוקי עזר להסדרת הנושא באופן פרטני. יזמים המעוניינים בפתיחת עסק חדש, נתקלים פעמים רבות בדרישה לרישיון עסק. התנאים לקבלת רישיון עסק נקבעים ע"י משרד הפנים באמצעות הרשויות המקומיות.  לרוב, הדבר כרוך בהליך בירוקרטי ארוך ומתיש, המחייב פנייה להשגת אישורים מרשויות וגופים שונים (מכבי אש, אגף התברואה וכו).

מערכת הדינים וההסדרים בנושא רישוי עסקים הינה ענפה. על מנת להתמודד עם סוגיות ובעיות הקשורות בה, יש להיעזר במשרד עו"ד בעל ניסיון, ידע והיכרות מעמיקה ויסודית.

שירותי המשרד בתחום כוללים:

  • ליווי הלקוחות אל מול הרשות המקומית הרלוונטית לצורך קבלת האישורים הנדרשים.
  • ייצוג לקוחות בבית המשפט לעניינים מקומיים ובבית המשפט לעניינים מנהליים.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן